Przełącz na pełny styl

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

15 maja 2012, o 18:31

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie" w Lubuskiem odbył się wczoraj tj.14.05.2012r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, na który zostałem zaproszony.

Trzy czeki charytatywne o wartości 1.000 zł każdy, odebrali przedstawiciele wyróżnionych w kampanii "Drugie życie" szkół z województwa lubuskiego. Czeki otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sikorskiego w Sulechowie oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Żaganiu.
Dodatkowo równorzędne wyróżnienia otrzymały szkoły:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowie, I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim,I Liceum im.Dembowskiego w Zielnej Górze,Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie,Zespół Szkół Samochodowych w Żarach.
W trakcie akcji młodzież rozdawała oświadczenia woli, organizowała happeningi,spotykała się z mieszkańcami lokalnych społeczności, przygotowywała spektakle i wystawy.
Kampania organizowana w województwie lubuskim przez Fresenius Medical Care i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego a wspierana przez Wojewodę Lubuskiego, Lubuskiego Kuratora Oświaty, Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Patronat medialny sprawują Polskie Radio Zachód, TVP Gorzów Wielkopolski, Gazeta Lubuska. W skali ogólnopolskiej kampanii patronują Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, Polska Unia Medycyny Transpalntacyjnej, Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant. Patronat honorowy nad kampanią sprawuje Minister Zdrowia.
W spotkaniu wzięli udział: Romuald Kreń Członrk Zarządu Województwa Lubuskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, Anna Duczapska kierownik Oddziału Nadzoru i Kształcenia w Ochronie Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego, Maciej Głyda Wojewódzki Konsultant ds. Transplantologii, doktor Monika Giblewska Z-ca Dyrektora ds. Medycznych Lubuskiego Oddziału NFZ, Radosław Wróblewski p.o. Lubuskiego Kuratora Oświaty, Marta Andrzejewska przedstawicielka organizatora akcji Fresenius Medical Care Polska.
Kampania po raz pierwszy swoim zasięgiem objęła województwo lubuskie. Wzięły w niej udział 32 szkoły z reginu.Działania zainaugurowano 26 października, w Światowy Dzień Donacji i Transplantacji.
"Inicjując akcję "Drugie życie" w 2009 rokumiałam nadzieję, że przyniesie ona wiele dobra dla transplantacji. Chciałam by dała nadzieję na drugie życie wielu pacjentom stacji dializ w całym kraju czekającym na przeszczep nerki oraz innym chorym, którym transplantacja może zwrócić zdrowie.Jednak towarzysząca młodzieży w tej akcji ilość entuzjazmu , dobrej woli, energii, emocji a w koncu poświęcenia i zaangażowania, każdego dnia mnie pozytywnie zaskakuje. Dziękuję ucznom, pedagogom, ekspertom i wszystkim osobom z którymi mama zaszczyt pracoeać w tej akcji"- mówiła Teresa Budzyńska prezes Fresenius Medical CarePolska, głównego organizatora kampanii "Drugie życie".
"Nasze województwo, jako jedno z pierwszych w kraju, przystąpiło do rządowego programu "Partnerstwo dla transplantacji"Dzięki wspólnym działaniom odnotowaliśmy w regonie Lubuskim znaczący wzrost liczby dawców. Sama od lat noszę przy sobie oświadczenie woli. Dziś w naszym województwie odbywa się finał kampanii "Drugie życie", której idea polega na propagowaniu transplantacjii oświadczeńwoli wśród młodzieży. Lubuska młodzież mnie pozytywnie zaskoczyłaswoim zaangażowaniem i kreatywnością. Gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię i życzę powodzenia- mówiła Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, współorganizator i fundator nagród w kampanii "Drugie życie"."

Obrazek

Nagrody główne

Obrazek
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Staszica Gubin

Obrazek
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sikorskiego Sulechów

Obrazek
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Żagań

Wyróżnienia

Obrazek
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Iłowa

Obrazek
I Liceum im. Dembowskiego Zielona Góra

Obrazek
Liceum Ogólnokształcące SulechówKrzysztof Machajek

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

16 maja 2012, o 07:26

Świetnie czekamy na fotki :rotfl:

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

16 maja 2012, o 10:35

Obrazek
Podziękowanie dla Krzysztofa Machajka 12 lat po przeszczepie serca

Obrazek
Podziękowanie dla Andrzeja Książka 5lat po przeszczepie serca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

16 maja 2012, o 17:43

Świetnie Panie Krzysztofie dzięki takim ludziom jak pan jest większa światomość o transplantacji szkoda że ta prac nie widzi uznania w naszych stowarzyszeniach.

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

17 maja 2012, o 10:45

Cieszę się że są składaki którzy nie szczędzą własnego czasu i pieniędzy są aktywni na spotkaniach młodzieży pomagają im zrozumieć ideę przeszczepów narządów

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

18 maja 2012, o 10:13

steward napisał(a):nie szczędzą własnego czasu i pieniędzy są aktywni

I to jest piękne :rotfl:
Moje gratulacje dla laureatów i naszych kolegów składaków :okok:

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

20 maja 2012, o 10:31

Popieram wasze działania są budujące :rotfl:

Finał pierwszej edycji kampanii "Drugie życie"w Lubuskiem

21 maja 2012, o 12:43

Krzysztof jesteś wzorem do naśladowania :okok: