Przełącz na pełny styl

Lubuskie obchody Dnia Transplantologii

28 sty 2011, o 18:18

W dniu dzisiejszym tj.28.01.2011 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyły się Lubuskie Obchody Ogólnopolskiego Dnia Transplantologii „Narządy nie rosną na drzewach”.

Program konferencji:

11.00-11.15 Otwarcie konferencji

11.15-11.45 „Pobieranie, przeszczepianie narządów unaczynionych” dr Maciej Głyda-Konsultant Wojewódzki w dziedzinie transplantologii

11.45-12.00 Emisja filmu „Brat dla brata”

12.00-12.15 Etyczne aspekty transplantacji - Ksiądz Grzegorz Kniaź

12.15-12.30 Portret osoby po przeszczepie Adriana Szklarz – Prezes Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie”

12.30-12.45 Moje życie po przeszczepie- członkowie Stowarzyszenia promującego transplantację jako metodę leczenia

12.45-13.15 Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka” wystąpienie prof. Bogumiły Burdy

13.30 Zakończenie konferencji

Program spotkania skierowany był do młodzieży z zielonogórskich i okolicznych szkół średnich, wzięło udział ok.100 uczniów. W holu przed Salą Kolumnową Urzędu, gdzie odbywała się konferencja można było pobrać broszury na temat transplantacji narządów, oddawania krwi, oświadczenia woli. Dorośli uczniowie oddawali krew w nowoczesnym mobilnym punkcie poboru krwi. Z rozmów z młodzieżą dowiedziałem się, że posiadają dużą wiedzę na temat przeszczepów a kilku pokazało mi wypełnione oświadczenie woli. Brawo!

Dzięki zaangażowaniu Marszałka Województwa Lubuskiego pani Elżbiety Polak jak i pracowników urzędu województwo lubuskie wpisuje się w polską mapę województw promujących transplantację jako metody leczenia chorych.

W czerwcu tego roku planowane są Lubuskie Dni Zdrowia, na które już dzisiaj zostałem zaproszony.

Organizatorom dziękuję za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiecej fotek >>>

Krzysztof
Ostatnio edytowano 28 sty 2011, o 19:20 przez Krystyna, łącznie edytowano 1 raz

28 sty 2011, o 20:42

:brawo: Dla lubuskiego no i dla Adrianny i Krzysztofa i takie merytoryczne akcie sa potrzebne .

29 sty 2011, o 11:03

Ada i Krzysiek robią wszystko(tyle spotkań i akcji) aby transplantacja w ich regionie była w polskiej czołówce jeśli chodzi o dawstwo narządów do przeszczepienia. :ok:

29 sty 2011, o 12:52

Widze że gdzie są aktywne składaki to się dzieje dużo pozytywnych spraw. :ok:

31 sty 2011, o 21:36

I byle tak dalej pozytywne działanie z czasem przynosi efekty. :brawo:

2 lut 2011, o 15:55

Podoba mi się wasza wspólpraca 5 z plusem. Powodzenia w promowaniu transplantacji.