Przełącz na pełny styl

Ogólnopolski Dzień Transplantacj 2015

3 sty 2015, o 22:16

NOSISZ oświadczenie woli ???

By wyrazić chęć oddania narządów po śmierci i uratowania komuś życia , wystarczy wypełnić oświadczenie WOLI i
nosić je ze sobą w portfelu . Bezpłatny druk PDF znajduje się na stronach www. dawca. pl ., www. drugieserce jaw. pl . i kilku innych . Można go wypełnić i wydrukować i nosić przy sobie lub kupić bransoletkę z plastikową kartą DAWCY .
W Polsce żyje o. 10 tysięcy osób z przeszczepionymi narządami . W ostatnich latach wykonywanych jest około
1,5 tys, transplantacji . Najczęściej przeszczepiane są nerki , wątroba , serce i trzustka .
Według naszego prawa każda osoba może być potencjalnym dawcą , o ile nie wyraziła sprzeciwu w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów .
26 stycznia obchodzimy DZIEŃ TRANSPLANTOLOGII .

Ogólnopolski Dzień Transplantacji

5 sty 2015, o 11:28

26 stycznia mija 48. rocznica pierwszego w dziejach polskiej medycyny przeszczepienia nerki.
Ogromny sukces transplantologii postawił przed lekarzami nowe wyzwanie - trzeba zapewnić biorcom przeszczepów opiekę przez dziesiątki lat.
Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji.

W Polsce żyje 3446 osób po przeszczepieniu narządów

5 sty 2015, o 12:49

:zdziwko: Tylko 3446 ?

Przypuszczałem, że przynajmniej trzy razy więcej :!:

5 sty 2015, o 18:48

Fanta napisał(a):W Polsce żyje 3446 osób po przeszczepieniu narządów

Wydaje się mało takie dane podaje rynekzdrowia.pl >>>

Ogólnopolski Dzień Transplantacj

5 sty 2015, o 21:02

Nie wiem czy jest co swietować jest nas coraz mniej.

5 sty 2015, o 21:25

Otmar, ale MY ŻYJEMY! Dzień transplantacji to również nasze święto!

7 sty 2015, o 11:20

Otmar napisał(a):jest nas coraz mniej.

To niestety jest prawda.

7 sty 2015, o 17:20

A może komuś jedno zero się zapodziało :zdziwko:
Biorąc pod uwagę 1500 osób z zeszłego roku to strach się bać. Ale jestem przekonany że będziemy żyć długo

7 sty 2015, o 20:56

bluebird napisał(a):A może komuś jedno zero się zapodziało
Biorąc pod uwagę 1500 osób z zeszłego roku to strach się bać. Ale jestem przekonany że będziemy żyć długo

CZEGO CI I INNYM ŻYCZĘ !!! :brawo2:

14 sty 2015, o 20:32

Tak
Sławku pominięto na pewno jedną a może dwie cyfry,

bo bzdurą jest 3446 osób po tym co piszą poniżej

PAP/Rynek Zdrowia m.innymi pisze "W Polsce wciąż wzrasta liczba przeszczepień - w roku 2013 było ich w sumie 1536. Poziom naszej transplantologii jest bardzo wysoki, o czym świadczy choćby pionierska w skali światowej operacja przeszczepienia twarzy ze wskazań życiowych, której dokonał zespół z Gliwic. .... W naszym kraju żyje obecnie 3446 osób po przeszczepieniu narządów. Aż 35 proc. z nich jest pod opieką warszawskiej przychodni przy Szpitalu Dzieciątka Jezus - mówiła Kożuchowska."

dziś w telegazecie (TG1) przeczytałem,że

w 2012 r było 1610 przeszczepów

w 2013 - 1611

2014 - 1616

jak to się ma do 3446?