Przełącz na pełny styl

Spotkanie z młodzieżą w Zielonej Górze

24 mar 2011, o 20:02

Kolejna szkoła w Zielonej Górze organizuje konferencję poświęconą transplantologii.
Tym razem uczniowie I LO im.Edwarda Dembowskiego,a szczególnie klasa ID w dniu wczorajszym tj.23.03 zorganizowała mini konferencję by przybliżyć swoim koleżankom i kolegom ideę transplantacji.

Program spotkania:
1.Prezentacja filmu o przeszczepie nerek
2.Wystąpienie Pani mgr Izabeli Brzychcy koordynatora transplantacji z Gorzowa Wklp.- Procedury przy pobieraniu narządów
3. Wystąpienie Krzysztofa Machajka członka STS Zabrze - Życie z drugim sercem
4.Dyskusja

Przy wejściu do szkoły duży plakat zapraszał wszystkich do uczestnictwa w tej akcji. W holu przy czterech stolikach tematycznych uczniowie mogli zbadać sobie cukier, pobrać materiały nt transplantacji, wypełnić formularz potrzebny do oddania krwi.Przy jednym ze stolików można było kupić ciastko za symboliczną kwotę z chorągiewką na której jest zapisana informacja nt transplantologii. Podobał mi się pomysł z rozwiązywaniem krzyżówek ,gdzie po wypełnieniu wszystkich odpowiedzi na pytania powstało hasło związane ze zdrowiem i przy okazji można otrzymać plusik z biologii. Wzdłuż holu rozwieszone były plakaty autorstwa uczniów nawiązujące do ideii transplantacji.
O godz.9.40 sala wypełniła się uczniami, którzy sami się zgłosili do udziału w tej konferencji( po trzech z każdej klasy). W trakcie wystąpień zaproszonych gości zadawano dużo pytań dotyczących samych procedur pobierania narządów jak i życia po przeszczepie. Obecni na konferencji uczniowie w swoich klasach na lekcji wychowawczej przedstawią zagadnienia związane z transplantacją.
W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować uczniom tej szkoły za tak duże zaangażowanie , zapał jaki widziałem w ich działaniu i spontaniczność. Osobne podziękowania należą się dyrekcji i nauczycielom tej szkoły a szczególnie Pani mgr A.Komarnickiej i Pani dr A.Poręby-Konopczyńskiej za opiekę i wsparcie działań młodzieży.

Raz jeszcze dziękuję za zaproszenie i do zobaczenia w przyszłym roku.
Krzysztof Machajek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej Fotek >>>>

Spotkanie z młodzieżą w Zielonej Górze

25 mar 2011, o 21:22

Widzę ze młodziez sie swietnie przygotowała :ok: dla Krzysztofa

Spotkanie z młodzieżą w Zielonej Górze

30 mar 2011, o 20:22

Popieram takie spotkania :brawo: