Przełącz na pełny styl

Transplantacja jestem na TAK w Raciborzu

13 gru 2011, o 13:23

Nie ma nic bardziej cenniejszego niż ludzkie życie i dlatego warto promować transplantację. Jest duża potrzeba podnoszenia świadomości ludzi, że warto oddawać organy potrzebne chorym dla których przeszczep jest ostatnią szansą na drugie życie.

Nie ma nic bardziej cenniejszego niż ludzkie życie i dlatego warto promować transplantację. Jest duża potrzeba podnoszenia świadomości ludzi, że warto oddawać organy potrzebne chorym dla których przeszczep jest ostatnią szansą na drugie życie. Program edukacyjny ''Transplantacja jestem na TAK-podziel się swoją decyzją'' to program, który Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" wspiera i pragnie w nim uczestniczyć ponieważ chcemy przedstawić wiedzę na temat trudnych wyborów przed jakimi przychodzi stawać czasem ludziom. Program adresowany jest głównie do młodzieży szkół średnich oraz studentów szkół wyższych, a więc młodych ludzi wchodzących w życie. Ma on na celu propagowanie dawstwa organów i transplantacji jako metody leczenia i ratowania ludzkiego życia.Liczymy na to że wiedza i wiadomości wyniesione ze spotkań i rozmów dostarczą istotnych informacji pozwalających na określenie postawy wobec tematu oddawania narządów po śmierci.
A naszym nadrzędnym celem jest przedstawienie informacji dającej podstawy do świadomego wyboru: AKCEPTACJI lub SPRZECIWU wobec deklaracji OŚWIADCZENIA WOLI.
Ten program ukazuje jak ważna jest edukacja na temat oddawania narządów. Najistotniejsze jest to by każdy człowiek, młody czy starszy miał możliwość wyrażenia świadomej deklaracji w temacie oddania swoich narządów po śmierci. Wiedza , którą chcemy przekazać pozwoli na obiektywne spojrzenie na ten trudny temat. I wszyscy pamiętajmy możemy być DAWCĄ........ale możemy również stanąć po drugiej stronie jako osoba potrzebująca pilnej pomocy- czyli BIORCA. Wiedzę o tym jakże bardzo trudnym problemie zaczniemy przekazywać już od miesiąca grudnia.
Patronat Honorowy nad akcją objął Starosta Raciborski Pan Adam Hajduk

Współorganizatorem jest również Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych działający przy Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

Wsparcia udziela także Referat Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Raciborzu.

Najbliższe Spotkanie z młodzieżą na temat Transplantacji odbędzie się 7 grudnia (środa) w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu o godzinie 9.45

Krystian Pilszak - 6 lat po przeszczepie serca.
Jerzy Wiśniewski - OIDON

Źródło: http://www.oidon-raciborz.pl

13 gru 2011, o 15:40

Brawo dla Krystiana za aktywnośc i promocje transplantacji :ok:

13 gru 2011, o 19:09

Cieszy mnie że Krystian działa i promuje transplantacje w raciborskich szkołach.
Miałem jednak nadzieje że Krystian jako użytkownik forum będzie sam umieszczał informacje o swojej pozytywnej działalności.

13 gru 2011, o 21:54

Krystian brawo i jeszcze raz brawo!!!!
Duzo zdrówka życzę :)

17 gru 2011, o 09:25

Krystian brawo trzymaj tak dalej :haha2: jest to potrzebne

Transplantacja jestem na TAK w Zespole Szkół Mechanicw Racib

17 gru 2011, o 09:31

Codzienne życie uświadamia nam, jak kruche jest nasze istnienie i jak bezcenną jest wartością. Celem naszego spotkania było ułatwienie młodzieży zrozumienia, jaką rolę odgrywa transplantacja w ratowaniu życia ludzkiego. Chodzi o niezwykle ważny wybór: zdecydować się na oddanie swoich narządów po śmierci.

Naszym gościem był Pan Krystian Pilszak, który jest "namacalnym" dowodem skuteczności leczenia metodą transplantacji. Pan Pilszak jest bowiem sześć lat po przeszczepie serca. Dał On dzisiaj świadectwo młodzieży, że przeszczep to drugie wspaniałe życie oraz wytłumaczył, jak odnieść się do świadomego dawstwa narządów.

Choć praktyka medyczna w zakresie transplantacji jest już dziś prowadzona na szeroką skalę, napotyka jednak ostatnio na szereg trudności i problemów. Obok czysto medycznych najczęściej występują te mające swoje źródło w świadomości i mentalności społecznej. Wydaje się, że problemy natury świadomościowej wymagają obecnie największego wysiłku, aby zmienić stan rzeczy na pożądany.

Dziękujemy zatem Panu Krystianowi za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenie dyskusji z młodzieżą. Chciałybyśmy również bardzo podziękować księdzu Jackowi Wilczyńskiemu, który, kierując się słowami papieża Jana Pawła II, przedstawił zagadnienie transplantacji od strony religijnej. Dziękujemy młodzieży biorącej udział w spotkaniu za postawę godną naśladowania. Słowa podziękowania należą się także Dyrektorowi Sławomirowi Janowskiemu za podsuwanie nowych pomysłów i możliwość ich realizacji.

Opiekunki Szkolnego Koła PCK

Weronika Wilkos-Hiltawska oraz Helena Krettek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Źródło: Fotki ze strony szkoły

17 gru 2011, o 14:25

Krystian i tak trzymać :okok:
Pozdrawiamy,
Krystyna i Krzysztof

19 gru 2011, o 10:33

Krystian miło widzieć jaki jesteś aktywny :brawo:

23 gru 2011, o 10:44

Lisek napisał(a):Naszym gościem był Pan Krystian Pilszak, który jest "namacalnym" dowodem skuteczności leczenia metodą transplantacji.

I to jest to co powinniśmy soba reprezentować :okok:

10 lut 2012, o 19:02

Witam ,tak jak już wcześniej napisałem, iż nie ma nic bardziej cenniejszego niż ludzkie życie i dlatego warto promować transplantację.I to się potwierdza, odbyłem trzy spotkania z młodzieżą raciborskich szkół średnich, byłem w Zespole Szkół Mechanicznych,Zespole Szkół Zawodowych,Zespole Szkół Ekonomicznych.Wszędzie młodzież chciała informacji pozwalającej na określenie postawy wobec tematu oddawania narządów po śmierci .Zadawano dziesiątki bardzo istotnych i mądrych pytań i co najbardziej mnie zaskoczyło pobrano setki OŚWIADCZEŃ WOLI , brano także dla rodziców i przyjaciół .Co świadczy o dużej akceptacji . Rozmawialiśmy w konwencji dyskusji i zadawania pytań i to się sprawdziło.Mamy świetną, mądrą młodzież .
Zakończył się pierwszy etap moich spotkań z młodzieżą , lecz jeszcze w lutym z moimi przyjaciółmi zaprosimy młodzież,oraz wszystkich którzy zechcą przyjść na raciborski piękny ZAMEK aby zobaczyć sztuczne serce."Spotkanie ze sztucznym sercem na Zamku" odbędzie się 24.2.2012. godz.13..

Pozdrawiam krzysiek :okok:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek