Przełącz na pełny styl

V Konferencja Bezcenny Dar Zielona Góra

24 paź 2010, o 15:50

Otrzymaliśmy zaproszenie na konferecję "Bezcenny dar"- Transplantacja i Krwiodawstwo, która odbędzie się 26.10.210 w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim ul.Wojska Polskiego 69
Budynek Główny UZ, Campus B, Aula C
Plan konferencji:
8.30 - 8.55 - rejestracja uczestników

9.00 - 9.15 - uroczyste otwarcie konferencji

9.15 - 9.45 - dr Bartosz Kudliński, Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze
Oddział Intensywnej Terapii, Człowiek, który oddaje narząd

9.45 - 10.00 - red. Krzysztof Pijarowski, Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej,
Społeczne i prawne aspekty transplantacji

10.00- 10.15- OFM Michał Staszak, Stanowisko Kościoła Katolickiego wobec transplantacji

10.15 - 10.30 - dr Joanna Dudek, Instytut Filozofii, Uniwersytet Zielonogórski,
Transplantacja – rozważania etyczne

10.30 - 10.45 - Bogumiła Burda - prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „NERKA” Zielona Góra, Integracja osób po przeszczepie

10.45 - 11.15 - przerwa kawowa

11.15 - 11.30 - mgr Tatiana Sawicka, Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze,
Psychologiczny portret dawcy i biorcy

11.30 - 11.45 - Urszula Jaworska, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Oddając szpik darujesz życie

11.45 - 12.00 - Krzysztof Machajek, Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło "Zabrze",
Czas oczekiwania

12.00 - 12.30- Adriana Szklarz, Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie,
Życie codzienne po przeszczepie

12.30 - 12.45 - Krzysztof Piwowarczyk, Regionalne Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, Oddaję krew to mój sposób na życie

12.45 - 13.00 - dyskusja

13.00 - 13.15 - zakończenie konferencji

Zapraszamy chętnych z okolic Zielonej Góry do udziału w tej konferencji, napewno będzie to interesujące spotkanie. Krystyna i Krzysztof
Ostatnio edytowano 27 paź 2010, o 08:58 przez Krystyna, łącznie edytowano 2 razy

24 paź 2010, o 16:18

O podoba mi się składaki też przyjmują taką forme promocji transplantacji, myśle że w takich miejscach będzie to miało największy sens.

24 paź 2010, o 20:04

Brawo dla Krysi i Krzysztofa za aktywność w :brawo2: promocii transplantacji :brawo:

26 paź 2010, o 20:57

Dzisiejsza konferencja na Uniwersytecie Zielonogórskim pokazała jak duże jest zainteresowanie transplantacją i krwiodawstwem wśród studentów i młodzieży szkół średnich. Nasze stoisko jak i innych stowarzyszeń przed rozpoczęciem konferencji były oblegane przez młodzież.Zadawano dużo pytań ,jak się żyje z nowym sercem,czy można uprawiać sport, czy wiemy kto jest dawcą i wiele różnych pytań. W pierwszej godzinie rozdaliśmy pierwszą setkę oświadczeń woli ( przez cały dzień około 300).

Dziękujemy organizatorom i władzom Uniwersytetu Zielonogórskiego za zaproszenie i umożliwienie prezentacji naszego stowarzyszenia.

Naszym przyjaciołom z pozostałych stowarzyszeń dziękujemy za miłą atmosferę i zaproszenia do wspólnych spotkań w przyszłym roku.

Krzysztof

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 27 paź 2010, o 08:21 przez Krystyna, łącznie edytowano 1 raz

27 paź 2010, o 00:38

Ja także gratuluje inicjatywy i ciesze się, ze coraz wiecej składaków bierze udział w spotkaniach nt transplantacji, to praktyczny dowód, ze nie wszyscy (na szczęście) uważaja udział w takich wydarzeniach za czas stracony i niepotrzebne zamieszanie. Dzięki takim działaniom jesteśmy w róznych częściach naszego kraju i napewno da to pozytywny efekt :okok:

Renata

27 paź 2010, o 08:54

Witam ja też byłem na tym spotkaniu
Obrazek

dr Bartosz Kudliński, Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze
Oddział Intensywnej Terapii, Człowiek, który oddaje narząd
Obrazek

red. Krzysztof Pijarowski, Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej,
Społeczne i prawne aspekty transplantacji
Obrazek

OFM Michał Staszak, Stanowisko Kościoła Katolickiego wobec transplantacji
Obrazek

Krzysztof Machajek, Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło "Zabrze",
Czas oczekiwania
Obrazek

Adriana Szklarz, Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie,
Życie codzienne po przeszczepie
Obrazek

Krzysztof Piwowarczyk, Regionalne Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, Oddaję krew to mój sposób na życie
Obrazek

Nie dla wszystkich wystarczyło miejsca

Obrazek

27 paź 2010, o 13:44

Brawo dla organizator i uczestników tej konferęcji :haha2:

27 paź 2010, o 17:37

Dobrze,że nasi koledzy biorą udział w takiej konferencji tylko szkoda ,że inicjatywa wyszła
od szarych członków STS. a nie Zarządu Koła Zabrze na pewno są zmęczeni jeszcze po imprezie na Bielanach.Chciałem jeszcze dodać,że Krzysiek Pijarowski jest również po
przeszczepie ,,wątroby''.Jak widać kampania kampanii nie jest równa.

pozdrawiam wszystkich uczestników konferencji.

marian

27 paź 2010, o 17:43

Widze że Dolny śląsk działa aktywnie w promocji transplantacji :ok:

27 paź 2010, o 19:19

Ja dostałem od Ady Kalendarz (Transplantacja Jestem na Tak ) powstał z prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych miasta Lubina i powiatu.
Na konkurs nadesłano 58 prac z 18 szkół ponadgimnazjalnych .

Obrazek

Krzysztofa z Dyplomem za wkład wniesiony w organizację konferencji"Bezcenny Dar"
Obrazek
Ostatnio edytowano 29 paź 2010, o 14:35 przez Staszek, łącznie edytowano 4 razy