Przełącz na pełny styl

VI Ogólnopolskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Diali

31 mar 2011, o 16:24

VI Ogólnopolskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych
w lekkiej atletyce, tenisie stołowym, tenisie i pływaniu

19-22 maja 2011 r. Wisła

I CEL IMPREZY

1. Propagowanie świadomego oddawania narządów do przeszczepu
poprzez rozpowszechnianie aktywności fizycznej i sportu w środowisku osób po transplantacji i dializowanych.
2. Sprawdzian dla reprezentantów Polski na XVIII Światowe Igrzyska po Transplantacji w Goeteborgu, w Szwecji.
3. Eliminacje do VII Europejskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zagrzebiu w Chorwacji
4. Popularyzacja idei transplantacyjnej w Wiśle.

II ORGANIZATOR

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji

III. KONTAKT

Organizacja imprezy, wpłaty

Prezes Krystyna Murdzek, kontakt - tel. kom. 697 222 129, murdzek@interia.pl

Zgłoszenia

Sekretarz Grzegorz Blecharczyk, tel. kom. 665 151 665, email: sportpotransplantacji@op.pl

III. TERMIN ZAWODÓW

Zawody zostaną przeprowadzone w dniach od 19 do 22 maja 2011 roku na obiektach sportowych
Ośrodka Sportowy “START” w Wiśle.

IV . MIEJSCE ZAWODÓW

Ośrodek Sportowy “START”, Wisła, ul. Olimpijska 1, Kryta Pływalnia „Delfin”, Skoczów, ul. Górecka 2 a.

V. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. W zawodach prawo startu maja pacjenci – zawodnicy i zawodniczki – po przeszczepieniu wszystkich narządów
2. Osoby dializowane
3. Osoby towarzyszące będące członkami PSST (zgodnie z uchwałą Zarządu nr 1/2009).

Druki zgłoszeń zamieszczone są w Internecie na stronie: http://www.sportpotransplantacji.org.pl

Zgłoszenia przysyłamy:

w wersji elektronicznej e-mailem; sportpotransplantacji@op.pl
lub na adres siedziby PSST:

Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji
Al. Słoneczna 7
38-440 Iwonicz Zdrój
Przy zgłoszeniu prosimy podać adres email dla ułatwienia kontaktów.

31 mar 2011, o 19:40

VI. KATEGORIE WIEKOWE

Mistrzostwa zostaną rozegrane w następujących kategoriach wiekowych
Dzieci 7- 9 lat , 10-13,lat 14-15 lat
Juniorzy 16-17,lat

Dorośli 18 –29 lat senior młodszy, 30-39 lat senior, 40-49 lat super senior, 50-59 lat weteran,
60 lat i więcej super weteran

1 kwi 2011, o 08:11

Na takich imprezach nie ważne, które miejsce się zajmie :) liczy się sam fakt uczestnictwa i dobra zabawa :hura: .
A kto jakie miejsce zajmie jest najmniej istotne.Grunt to dobrze się bawić i poznawać nowe "bratnie dusze."
Rywalizację (czasami nie zdrową) sportową na arenach sportowych pozostawmy "zawodowcom" a my osoby po przeszczepach wszelkie
zawody sportowe traktujmy jako zabawę i rekreację. :okok:
Wszystkim uczestnikom takich imprez sportowych,życzę udanej zabawy i powrotu w dobrym zdrowiu do domu :)

1 kwi 2011, o 09:04

19-22 maja 2011 r. Wisła

I CEL IMPREZY

1. Propagowanie świadomego oddawania narządów do przeszczepu
poprzez rozpowszechnianie aktywności fizycznej i sportu w środowisku osób po transplantacji i dializowanych.
2. Sprawdzian dla reprezentantów Polski na XVIII Światowe Igrzyska po Transplantacji w Goeteborgu, w Szwecji.
3. Eliminacje do VII Europejskich Igrzysk dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zagrzebiu w Chorwacji
4. Popularyzacja idei transplantacyjnej w Wiśle.

Osoby niepełnosprawne pływają, podnoszą ciężary, tańczą, uprawiają szermierkę, grają w szachy, piłkę nożna, rugby. Uprawiają wiele dyscyplin sportowych. Jest to nie tylko atrakcyjna forma aktywności i realizowania się w życiu, ale też rodzaj rehabilitacji. Należy tylko wybrać dyscyplinę, która będzie dostosowana do naszych zainteresowań i możliwości.

18 kwi 2011, o 09:01

Imprezy organizowane przez to Stowarzyszenie zawsze są profesjonalne, natomiast nie wiem czy zarządy innych stowarzyszeń są gotowe na dofinansowanie swoich członków chcących wziąśc udział w tej imprezie sportowe.

27 kwi 2011, o 06:44

tak zgodze się że to są dobre imprezy tylko jest jak zwykle jeden problem Stowarzyszenia mają coraz mniej kasy dla swoich członków nawet nie finansują dojazdu na takie zawody, myśle że kiedyś to się poprawi. luzik

29 kwi 2011, o 12:26

Masz racje społeczność się postarzała .. :lol2: kasa jest ......brak chęci tylko... ;)

Myślę ze nie tylko ja będę w Wiśle ......pozdrawiam ......miłego Weekendu. to dla nieznających angielskiego ...miłego końca tygodnia...a tydzień ma 7 dni.

9 maja 2011, o 13:20

Panie Bogdanie przed przeszczepem pracowałem jako zawodowy nurek i jak na
razie nie mogę nawet skorzystać z basenu, a woda jest moim żywiołem.
Pozdrawiam. Tadeusz

Panie Tadeuszu zaczekamy i na pewno się kiedyś spotkamy pozdrawiam niech Pan tutaj zagląda...
Bogdan :lol2:

12 maja 2011, o 10:41

Czy ktoś z forumowiczów jedzie na te zawody?

12 maja 2011, o 15:39

Dwójka na pewno. Może podjadę, jak czas pozwoli i ja- ale tylko pokibicować, . To byłaby trójka :) Ale może jeszcze ktoś , o kim nie wiem.

** Dodano: 12 maja 2011, 16:42 **

Dwójka na pewno. Może podjadę, jak czas pozwoli i ja- ale tylko pokibicować, . To byłaby trójka :) Ale może jeszcze ktoś , o kim nie wiem.